Additional information
| Wattage | 60W |
|---|---|
| Current | 5AMP |
| Input Voltage | 170V~250VAC |
| Operating Temperature | -20°C – 50°C |
| Ingress Protection | IP67 |
| Dimension | 202mm (L) * 35mm (W) * 35mm (H) @ 280g |
| Surge Protection | 1.5kV |
| Certifications | CE, EMC, IEC, ROHS, SANS |
| Lifespan | 30,000 Hours |
| Warranty | 2 Years |